O nás

Vzdělávací institut Lepší rodina založila a vede Mgr. Paula Fassati Ph.D., lektorka a konzultantka v oboru vztahového poradenství a výchovy dětí. Paula má s manželem dvě děti a k tomu doktorát v oboru kulturní a sociální antropologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Kromě toho má koučovací a mindfulness výcvik (MBSR), absolvovala nespočet kurzů o vztazích a výchově a je certifikovanou AMI montessori asistentkou.

Věnuje se lektorování workshopů, přednášení a konzultování. Pomáhá partnerům zlepšit komunikaci mezi sebou a rodičům lépe řešit situace s dětmi. Při své práci se zaměřuje na rozvoj emocionální inteligence, laskavosti, komunikace a mindfulness (všímavosti).

Když ji někde potkáte, určitě bude mít v tašce minimálně jednu knihu o těchto tématech a pravděpodobně bude mířit buď na jógu nebo na kurz o vztazích, mindfulness nebo montessori... Jinak má ještě nedá dopustit na kulturu, knihy a festivalové filmy, zdravé cukrfree jídlo, zerowaste, minimalismus a stav "navařeno-naklizeno".

"Lepší rodinu jsem založila jako místo, kde se budu sama učit jak vychovávat svoje děti a žít co nejlaskavěji ve vztazích. Tento nápad přišel v den, kdy se narodila moje první dcera a zároveň vyšla kniha Konec prokrastinace. Byla to láska na první pohled - dcera i kniha. Okamžitě se mi zalíbil Petrův způsob kritického myšlení a nadšení pro vědecké poznatky z oblasti psychologie a osobního rozvoje s mojí potřebou udělat maximum pro výchovu svých dětí. Odjakživa jsem byla fascinovaná tím, jak funguje lidský mozek, jak se dá ovlivnit výchovou a případně přecvičit v dospělosti tak, aby fungoval ve zdravých vzorcích chování."