Lepší rodina

Vztahy jsou podle dosud největší Harvardské studie o štěstí nejdůležitější složkou, která ovlivňuje naši spokojenost a zdraví. Pokud nemáme to štěstí a v rodině se nenaučíme, jak udržovat naplněné a vřelé vztahy, ve škole nám s tím už vůbec nepomůžou a tak jsme tady my.

Vzdělávácí institut Lepší rodina si klade za cíl přinášet vědecky podložené návody, jak zkvalitňovat svoje vztahy - jednoduše řečeno, jak se mít více a déle rádi. Boříme mýty o tom, že láska je chemie, pocit, který buď je nebo není, aniž bychom ho mohli nějak ovlivnit. Pravá láska není prchavý pocit, ale dlouhodobé rozhodnutí a je závislá na naší snaze nějak se chovat, nějak mluvit a tím milovat. A to se dá naučit. Proto pořádáme vzdělávácí přednášky, workshopy a osobní konzultace o výchově a spokojeném partnerství, ze kterých si účastníci odnášejí konkrétní nástroje a postupy, jak pečovat o dobré vztahy a atmosféru v rodině.

Veškeré naše informace a nástroje vycházejí z nejnovějších vědeckých výzkumů, které zjednodušujeme a převádíme do konkrétních nástrojů použitelných pro život. V kurzech o partnerství stavíme na dlouholetých vědeckých pozorováních principů soužití spokojených párů. V kurzech o výchově zase chceme přiblížit rodičům přístup známý jako „Evidence-based Parenting“, neboli výchovu postavenou na ověřených faktech a metodologicky kvalitních výzkumech. Podobně jako nakládá medicína s vědeckými důkazy, je možné aplikovat poznatky psychologických a neurobiologických výzkumů na výchovu dětí.

Rodičovství i partnerství je plné otázek, na které věda a výzkumy přinášejí odpovědi a důkazy. U nás najdete vše jasně a přehledně na jednom místě. Součástí naší práce je také vyvracet mýty a polopravdy, které se ve společnosti šíří a které nám vztahy komplikují.

Víme, že je velká propast mezi tím, co věda ví a co lidé dělají a proto se snažíme vědu popularizovat a vytvářet jednoduché účinné nástroje pro každodenní život.

Projekt Lepší rodina vznikl pod záštitou vzdělávacího institutu GrowJOB, který stojí například za knižním bestsellerem Konec prokrastinace. Díky několika letům zdokonalování know-how a sbírání zpětné vazby vnikly nástroje použitelné v rodinném a partnerském životě.

Chcete vědět víc?
Podívejte se na rozhovor Pauly Fassati s Petrem Ludwigem o Lepší rodině.