Lepší rodina

Lepší rodina

Posláním naší práce je podpořit dobré vztahy v rodinách - jak mezi partnery, tak mezi rodiči a dětmi, protože na nich stojí životní spokojenost. Chceme inspirovat rodiny k pozitvnímu utváření vztahů.

Pořádáme vzdělávácí přednášky, workshopy a osobní konzultace o výchově a spokojeném partnerství, ze kterých si rodiny odnášejí konkrétní nástroje a postupy, jak udržovat dobré vztahy a atmosféru v rodině.

Veškeré naše informace a nástroje vycházejí z nejnovějších vědeckých výzkumů. V kurzech o partnerství stavíme na dlouholetých vědeckých pozorováních principů soužití spokojených párů. V kurzech o výchově zase chceme přiblížit rodičům přístup známý jako „Evidence-based Parenting“, neboli výchovu postavenou na ověřených faktech a metodologicky kvalitních výzkumech. Podobně jako nakládá medicína s vědeckými důkazy, je možné aplikovat poznatky psychologických a neurobiologických výzkumů na výchovu dětí. Rodičovství i partnerství je plné otázek, na které věda a výzkumy přinášejí odpovědi a důkazy. U nás najdete vše jasně a přehledně na jednom místě.

Smyslem naší práce je také vyvracet mýty a polopravdy, které se ve společnosti šíří a které rodinný život komplikují.

Projekt Lepší rodina vznikl pod záštitou vzdělávacího institutu GrowJOB, který stojí například za knižním bestsellerem Konec prokrastinace. Díky několika letům zdokonalování know-how a sbírání zpětné vazby vnikly nástroje použitelné v rodinném a partnerském životě. Smyslem naší činnosti je vyhledávat a zjednodušovat vědecké poznatky, které přednášíme českým rodinám tak, aby si z přednášek odnášeli konkrétní nástroje a postupy, které mohou hned používat v každodenním životě.