Adventní kalendář pro děti ve věku 6-12let

Soubor 24 kartiček s úkoly do adventního kalendáře.

Dole pod textem naleznete soubor 24 kartiček s úkoly do adventního kalendáře. Vytvořila jsem jej pro vás tak, abyste měli pro děti přidanou hodnotu v rámci adventního času do jejich obvyklých kalendářů. Díky úkolům budou rozvíjet emoční inteligenci hrou, zaměří se nenásilně na oblasti rozvoje zvládání emocí, pozitivního myšlení a mezilidských vztahů, tréninku relaxačních technik nebo nácviku vděčnosti. To jsou všechno vědecky podložené způsoby, jak v životě rozvíjet emoční inteligenci a s tím i vztahy a spokojenost.

Důležité je, abyste se na úkoly dívali spolu s dětmi a ideálně je spolu i "plnili". Budete tak zároveň rozvíjet svůj vztah, což je základem pro to, aby vám to doma klapalo (čím víc k nám mají děti blízko, tím více mají tendenci brát v úvahu naše názory vážně a máme na ně větší vliv).
 
Držela jsem se české tradice, takže v adventu úkoly zadává "adventní perníček". Idea za tím je taková, že si kartičky vytisknete nebo opíšete na vlastní formát. Koncem listopadu pak napčete 24ks perníčků s otvorem pro mašličku a na každý den pak perníček svážete mašličkou s kartičkou s úkolem. Děti tak budou mít na své cestě ke Štědrému dni jak něco sladkého, tak něco smysluplného. Přizpůsobit si to ale můžete jakkoli podle svých zvyklostí - vložit do pytlíčku, nechat pod polštářem nebo na tajném místě a nechat děti hledat... Pokud víte dopředu, že všechny úkoly nestihnete, vyberte si jen některé. 
 
Moc mě potěší, kdybyste své kalendáře vyfotili a sdíleli na sociálních sítích s označením #LEPSIRODINA, abych se mohla těšit s vámi.

Krásný advent plný radostného očekávání a dobrých vztahů!

Paula Fassati